Hakkımızda

Ürün Kategorileri

Hakkımızda

Özpekler yılların getirdiği tecrübeyle, kurulumundan bu yana ödün vermediği kalite anlayışını bugün de sürdürmek ve sizlere en kaliteli hizmeti vermek adına hızla çalışmaktadır.
Alabalık yumurta ve larva üretimi, Alabalık yetiştiriciliği,  Alabalık işleme ve paketleme tesisinden sonra 2017 yılında Denizli ili Honaz İlçesi Kaklık Deri ihtisas Organize Sanayi Bölgesinde 6 ton / saat kapasiteli Ekstrude balık yemi üretimi tesisini de Türkiye’nin kültür balıkçılığı sektörünün hizmetine sunmuş olmaktan dolayı gururluyuz.

 Hedefimiz ürettiğimiz yemler ile hızlı, sağlıklı ve düşük maliyetli büyüme ile birinci kalite nihai ürünler elde edilmesini sağlayabilmektir.
Bu hedef doğrultusunda bütün yemlerimizde yüksek sindirilebilirliği sağlamak amacı ile sistemimiz kurulurken Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek 300 mikron altında % 95 partikül büyüklüğünü yakalamak üzere pülverizatör öğütme sistemi ve çift vidalı Ekstruder sisteme dahil edilmiştir. 
Yavru balıkların ilk evrelerinden itibaren yüksek büyüme performansı yakalamak için kaliteli ve iyi sindirilebilen besin maddelerini barındıran hammaddeler kullanılarak hazırlanan yemlerimiz, balığınızın ihtiyacı olan biyolojik yararlılığı yüksek vitaminler, mineraller ve bağışıklık güçlendirici ürün kombinasyonları ilave edilerek özel rasyonlar ile hazırlanmaktadır.

Balık yemlerimizi yüksek kaliteli hammaddelerden üretmek adına laboratuvarımızda üretim öncesinde analizleri yapılarak ve detaylı sindirilebilirdik testlerine tabi tutularak satın alma işlemi yapılmaktadır. Üretim sonrasında da birçok analiz ve kalite güvenlik testine tabi tutularak müşterilerimize ulaştırılmaktadır.
            Özellikle anaç balıkların beslenmesinde kaliteli hayvansal protein kaynaklarından karşılanmakta olup, üreme ve kaliteli yumurta verimi için (n-3) HUFA yağ asitleri ve gerekli aminoasitler ile birlikte vitamin ve mineral kombinasyonları da devreye sokulmaktadır.

Üretimine ilk başladığı andan itibaren GLOBAL GAP (CFM) Standardını uygulayan ve denetlenerek belgelenen ilk yem firmasıdır. Bu sayede ürettiği ürünlerin güvenilirliğini, kalitesini ve değerini artırmak ile birlikte; çevreye, çalışanlarına ve hayvan refahına olan duyarlılığının altını çizmektedir.